KONFERENCJA „Neuronietypowi – współczesne wyzwania spektrum autyzmu”

Termin wydarzenia: 06-04-2019

6 kwietnia Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach zaprasza na konferencję poświęconą potrzebom dzieci autystycznych i ich rodzin. Wstęp wolny.
„Neuronietypowi – współczesne wyzwania spektrum autyzmu”.wiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Oficjalnie inaugurowany jest 2 kwietnia i ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób ze spektrum autyzmu.

Obecnie autyzm jest diagnozowany u 1 na 100 dzieci. Te dane dotyczą Polski. W dużej mierze zaburzenia ze spektrum autyzmu dotyczą trudności w komunikacji i budowaniu relacji. Oznacza to, że osoba z tym zaburzeniem może mieć kłopot ze zwykłą rozmową. Osoby autystyczne są zamknięte w świecie własnych wewnętrznych przeżyć.

Autyzm wpływa na życie nie tylko osoby z zaburzeniami, ale także ich rodzin. Jak pomóc w takich sytuacjach? Jak budować świadomość i akceptację społeczeństwa?

Zapraszamy na bezpłatną konferencję w GWSH, 6 kwietnia, początek o godzinie 9.00


Szczegóły oraz zapisy na konferencję na stronie: http://lp.gwsh.pl/neuronietypowi
Tel: 32 35 70 621edubazar_pl, 19-03-2019, odsłon: 177

Dodaj komentarz

Ciekawe wydarzenia

Termin wydarzenia: 02-04-2019
Zapraszamy na cykl warsztatów w ramach Otwartych Spotkań Dydaktycznych organizowanych przez Uniwersytet Otwarty w Uniwersytecie Śląskim.

Termin wydarzenia: 06-04-2019
6 kwietnia Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach zaprasza na konferencję poświęconą potrzebom dzieci autystycznych i ich rodzin. Wstęp wolny.„Neuronietypowi – współczesne wyzwania spektrum autyzmu”.