Juwenalia 2019

Juwenalia studenckie to szczególny czas w roku, kiedy całym miastem rządzą studenci. To czas pełen świetnych koncertów na żywo, inspirujących wydarzeń kulturalnych oraz hucznych imprez do samego rana. Takie eventy mają miejsce we wszystkich większych polskich miastach.

Juwenalia 2019 w Lublinie

Samorząd studentów Politechniki Lubelskiej ogłosił program tegorocznych Juwenaliów. Wśród artystów są m.in. Quebonafide, Enej, Paluch czy O.S.T.R.

Tegoroczne Lubelskie Dni Kultury Studenckiej rozpoczną się od koncertów organizowanych przez studentów Politechniki Lubelskiej. Juwenalia 2019 odbędą się w dniach 8-11 maja na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej.

Tradycyjnie przed rozpoczęciem koncertów przez miasto przejdzie korowód studencki, w którym wezmą udział wszystkie uczelnie organizujące swoje imprezy w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Przed rozpoczęciem samego korowodu studenci odbiorą od przedstawicieli władz Lublina symboliczne klucze do bram miasta.

Korowód ruszy z Placu Litewskiego. Następnie przejdzie Krakowskim Przedmieściem, al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, ul. Głęboką, ul. Nadbystrzycką i ul. Wapienną, gdzie wkroczymy na tereny zielone Politechniki Lubelskiej, na których rozpoczną się koncerty – mówi Tomasz Pieńkosz, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej.

Motywem przewodnim tegorocznego korowodu studenckiego będą superbohaterowie. – „Zapraszamy wszystkich uczestników korowodu do przebrania się i uruchomienia wyobraźni. Nasi fotoreporterzy będą nagradzać drobnymi upominkami najlepsze przebrania” – dodaje Tomasz Pieńkosz.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej to nie tylko koncerty. W ramach wydarzenia odbędą się też imprezy towarzyszące m.in. Przegląd Kapel Studenckich, Jeden z Polibudy, Wielkie Grillowanie, Cały Dzień Sportu, Igrzyska Piwne oraz kurs samoobrony i zumby dla kobiet.

 Dodano: 28-03-2019
Odsłon: 308
Obecna ocena: 0 głosów
Oceń zasób:

Komentarze

  • Enej i Happysad :)) Jest moc!

Dodaj komentarz

Top teksty

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

Dzisiejszy pierwszy dzień wiosny wypada w środku tygodnia. W szkołach pewnie będzie pusto - uczniowie tradycyjnie wybiorą zamiast lekcji wagary. A jak wagary wspominają osoby, które w swojej karierze zaszły ciut dalej niż statystyczny Polak?

Wystawa zegarów słonecznych

Wystawa zegarów słonecznych

Słońce rządzi wszystkim. Jest to fakt tak oczywisty, że – podobnie jak siła ciążenia – aż trudny do pojęcia. Spostrzeżenie, że ruch Słońca jest powtarzalny i przewidywalny, a więc stanowi użyteczne narzędzie pozwalające na planowanie życia społecznego, wyz...

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

Jednym z nieodłącznych elementów wystroju sal, w których odbywają się lekcje chemii, jest obraz układu okresowego pierwiastków, zwany potocznie tablicą Mendelejewa. – Dziś widzimy barwny zestaw pierwiastków uporządkowanych według rosnącej liczby atomowej, ...