Szalona Studencka Noc Naukowa na Uniwersytecie Przyrodniczym

IX edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej - imprezy organizowanej przez studentów dla studentów - odbyła się 28 lutego 2019. Tym razem wydarzenie odbywało się pod hasłem "Przełomy w nauce - odkrycia i wynalazki, które zmieniły bieg dziejów".

Gwiazdami wieczoru byli Dawid Myśliwiec (twórca kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”) oraz uczestnicy MasterChefa – Mateusz Zielonka i Krzysztof Bigus.

Wrzucamy kawałek wystąpienia Dawida Myśliwca. To była fascynująca dawka wiedzy. Wybraliśmy dla Was fragment o historii LSD i innych substancji psychoaktywnych.

Dodaj komentarz

Piszemyprace.pl - prace licencjackie, magisterskie

Top teksty

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

Dzisiejszy pierwszy dzień wiosny wypada w środku tygodnia. W szkołach pewnie będzie pusto - uczniowie tradycyjnie wybiorą zamiast lekcji wagary. A jak wagary wspominają osoby, które w swojej karierze zaszły ciut dalej niż statystyczny Polak?

Wystawa zegarów słonecznych

Wystawa zegarów słonecznych

Słońce rządzi wszystkim. Jest to fakt tak oczywisty, że – podobnie jak siła ciążenia – aż trudny do pojęcia. Spostrzeżenie, że ruch Słońca jest powtarzalny i przewidywalny, a więc stanowi użyteczne narzędzie pozwalające na planowanie życia społecznego, wyz...

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

Jednym z nieodłącznych elementów wystroju sal, w których odbywają się lekcje chemii, jest obraz układu okresowego pierwiastków, zwany potocznie tablicą Mendelejewa. – Dziś widzimy barwny zestaw pierwiastków uporządkowanych według rosnącej liczby atomowej, ...