Ranking liceów i techników 2019

Ranking liceów i techników 2019 przygotowany przez wydawnictwo Perspektywy w roku 2019 jest pełen niespodzianek. Zestawienie najlepszych liceów i techników to cenna wskazówka dla uczniów. Wzbudza ogromne zainteresowanie uczniów, ich rodziców i nauczycieli każdego roku. Nie inaczej jest teraz. Zmiany w rankingu szkół średnich w stosunku do ubiegłego roku są zaskakujące. Najlepsze licea i technika w Polsce zaprezentowane są według kolejności uzyskanych punktów.

Matematyka nadal będzie obowiązkowym przedmiotem na maturze

Ostatnio można było usłyszeć o nietypowym postulacie Najwyższej Izby Kontroli, w którym pojawił się pomysł zawieszenia obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Ministerstwo Edukacji Narodowej odrzuciło tę propozycję, uznając ją za bezpodstawną i wyjaśniając w oświadczeniu, dlaczego nowa podstawa programowa na to nie pozwala.

Piszemyprace.pl - prace licencjackie, magisterskie

Top teksty

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

W pierwszy dzień wiosny nawet poseł wagarował

Dzisiejszy pierwszy dzień wiosny wypada w środku tygodnia. W szkołach pewnie będzie pusto - uczniowie tradycyjnie wybiorą zamiast lekcji wagary. A jak wagary wspominają osoby, które w swojej karierze zaszły ciut dalej niż statystyczny Polak?

Wystawa zegarów słonecznych

Wystawa zegarów słonecznych

Słońce rządzi wszystkim. Jest to fakt tak oczywisty, że – podobnie jak siła ciążenia – aż trudny do pojęcia. Spostrzeżenie, że ruch Słońca jest powtarzalny i przewidywalny, a więc stanowi użyteczne narzędzie pozwalające na planowanie życia społecznego, wyz...

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

O historii odkryć pierwiastków chemicznych

Jednym z nieodłącznych elementów wystroju sal, w których odbywają się lekcje chemii, jest obraz układu okresowego pierwiastków, zwany potocznie tablicą Mendelejewa. – Dziś widzimy barwny zestaw pierwiastków uporządkowanych według rosnącej liczby atomowej, ...